Marsz niepodległości 2014 Warszawa – INDEPENDENCE MARCH 2014 Warsaw

Posted : 2016-03-17

Marsz Niepodległości w Warszawie –  2014

Znajomi i rodzina długo odradzali mi ten pomysł, argumentując swoją opinię tym, że jestem kobietą i to nie miejsce dla małych blondynek.  Słuchałam tego co mówią, rozumiałam czym motywowany jest cały wywód, jednak (nie ukrywam), że po dość krótkim namyśle postanowiłam jednak pojechać.

Przyznam się, że nie do końca przemyślałam co chcę zrobić. W swoim mniemaniu byłam doskonale przygotowana. Spakowałam aparat do którego zawszę będę mieć sentyment- Canona 50D, z którym stawiałam pierwsze kroki w świecie fotografii, naładowane akumulatory, butelkę wody, rękawiczki i paralizator ( nie pytajcie dlaczego 🙂 ).

Nie pomyślałam o kasku ani żadnym innym zabezpieczeniu, ponieważ najzwyczajniej nie przyszło mi to do głowy.  To był błąd, który mógł faktycznie sporo mnie kosztować, jednak jak to mówią „Głupi ma szczęście”. Byłam więc głupia, nieroztropna i miałam masę szczęścia.

Może nie był to front wojenny, ale czułam się jakbym dostała jego przedsmak. Adrenalina pulsowała w moich żyłach, krew zalała uszy, oczy i krtań piekły po gazie pieprzowym, a ja nie pamiętam bym w ogóle w tym czasie myślała. Skłamałabym gdybym powiedziała, że w ogóle się nie bałam, ale nie myślałam o strachu, on pojawił się raczej po fakcie.

Jest coś magicznego i pociągającego w niebezpieczeństwie. To jak atmosfera gęstnieje, jak nabiera masy i rozpędu, jak czujesz się elementem układanki, której wzoru nie znasz.

Nigdy nie zapomnę i podejrzewam, że będę tęsknić za współdzieleniem przeżyć z kolegami fotoreporterami, których poznałam w sercu akcji i którym serdecznie dziękuję za okazaną pomoc! 😀